Haberler

Türkiye Drone Ligi Türkiye Drone Ligi
2016 yılında kurulan Drone Sporları Derneği ve Türkiye Drone Ligi ülkemizde drone teknolojilerini ve yarışlarını geniş kitlelere yaymayı hedeflemektedir.)
ABD Merkez Bankası’ndan Bitcoin’e Rakip mi Geliyor? ABD Merkez Bankası’ndan Bitcoin’e Rakip mi Geliyor?
Dudley, New Jersey eyaletindeki Rutgers Üniversitesi tarafından düzenlenen etkinlikte konuştu. Bu etkinlikte dijital para birimleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Dudley, bankanın kendi dijital para birimini çıkarmayı düşündüğünü söyledi.)
2020 Yılına Kadar İş fikirlerinizi etkileyecek 3 Teknoloji 2020 Yılına Kadar İş fikirlerinizi etkileyecek 3 Teknoloji
Danışmanlık firması KPMG, önümüzdeki üç yıl içinde işletme dönüşümünü yönlendiren en iyi teknolojileri içeren bir rapor yayınladı. İlk üçte bulunan teknolojiler Nesnelerin İnterneti (IoT), Robot Teknolojileri ve Yapay Zeka. )
İlk kafa nakli yapıldı İlk kafa nakli yapıldı
Uzun süredir kafa nakli konusunda çalışan İtalyan Profesör Sergio Canavero dünyanın ilk kafa naklini Çin'de bir ceset üzerinde gerçekleştirdi. Prof. Canavero, 18 saat süren ameliyatın başarılı olduğunu, bu ameliyatı yakın zamanda canlı bir kişi üzerinde uygulayacağını söyledi. )
Marmara Üniversitesi Yüksek Lisans Programı Marmara Üniversitesi Yüksek Lisans Programı
Bilim ve teknolojide yaşanan baş döndürücü gelişmelerin küreselleşme sürecinin en temel dinamiğini oluşturduğu bir dönemde, artık bilim-teknoloji ve ekonomi politikalarının odağına inovasyon olgusu yerleşmiş durumdadır.)