Tedarikçi ile İşbirliği İnovasyonu

Kârlı, değer kazandıracak büyüme sağlamak için tedarikçinizle birlikte çalışmak

İnovasyon gelecekte başarı kazanmanın anahtarıdır. Ancak geliştirme masrafları, satışlar ve kâr sayesinde elde edilen kazancı çabucak bitirebilmektedir. Bu yüzden pek çok şirket kârlı, değer kazandıran bir büyüme yakalamak için kendi iç imkânlarına yeniden yön verip, titizlikle seçilmiş bir ortaklar kadrosuna – özellikle de tedarikçilere – güvenmektedir.

Yazının Devamı

Yazarlar: Kai Engel (A.T. Kearney, Düsseldorf, Partner), Jochen Graff (A.T. Kearney, Düsseldorf, Principal), Dominik Steffani (A.T. Kearney, Munich, Principal)

Sade İnovasyon'un Gücünü Anlamak

Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan basit çözümler popülerlik kazanmaktadır. Sade inovasyon - az ile çoğu başarmak - ileri görüşlü oyunculara küresel pazardaki pozisyonlarını iyileştirmelerinde yardım edebilir, ancak bunun için karmaşık zihin yapısının çözülmesi gerekecektir.İndir

2023'e Doğru İnovasyona Dayalı İhracat Artışı

Türkiye, kilit endüstrileri için iddialı 2023 hedefleri belirledi. Bu hedeflere gidilen yolda, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) inovasyon destekli ihracat artışının önemini her fırsatta vurgulamakta ve desteklemektedir.İngilizce Türkçe

Avrupa'da Yer Alan İnovasyon Odaklı Girişimleri Genişletmek

Dünya Ekonomi Forumu'nun bir parçası olarak yürütülen "Avrupa'da Yer Alan İnovasyon Odaklı Girişimleri Genişletmek" projesi Avrupa'nın inovasyon kapasiteleri ve artırabilir girişimleri ile ilgili geride kalan performansının bazı önemli noktalarını vurgulamaktadır.İndir

Meksika'da İnovasyon, Girişimcilik ve Girişim Sermayesi Finansmanı

A.T. Kearney ve Amerika Birleşik Devletleri - Meksika Ticaret Odası Kuzeydoğu Şubesi (The United States–Mexico Chamber of Commerce Northeast Chapter (USMCOCNE)), Meksika'da mevcut olan inovasyon ve girişimcilik platformunu ele almak için bir konferans düzenlemiştir. Bir günlük sempozyum Meksika'nın ekonomik büyüme ve zenginlik oluşturmasına katkıda bulunacak olan girişimciliğe uygun bir çevre ve kültür sağlamada kat ettiği mesafe hakkında tartışılması için bir fırsat oluşturmuştur. Meksika'nın girişimcilik ekosisteminin temel paydaşlarından - girişimciler, yatırımcılar ve akademisyenler - oluşan 80 kişiyi aşkın katılımcı fikirlerini ortaya koymuştur. "Meksika'da İnovasyon ve Girişimcilik" ve "İnovasyon ve Girişim Finansmanı" başlıklı iki panelden oluşan konferansta konuşmacılar Meksika ekonomisinin gelişimine yönelik fikir ve tecrübelerini paylaşmıştırlar.

Yazının Devamı

Yazarlar: Ricardo Haneine (A.T. Kearney, Mexico City, Partner)

Tedarikçi Bazlı İnovasyon ve Bilgi Teknolojileri Kategorisinde Satın Alma

A.T. Kearney 23rd CPO Executive Roundtable (23. A.T. Kearney CPO Yönetici Yuvarlak Masa Toplantısı), tedarikçi bazlı inovasyon ve bilgi teknolojileri kategorisinde satın alma konularına odaklanmıştır. Bu doküman toplantının tartışılan önemli konuları özetlemektedir.

Yazının Devamı

İlaç Sektörünü Ar-Ge Değer Zincirinden Kurtarmak

İlaç sanayiinin inovasyon krizi için hala bir çare bulunamamıştır. Geçtiğimiz on yılda yeni molekül çıktısı yaklaşık olarak yılda 30 yeni etkin maddeden 25 yeni etkin maddeye düşerken Ar-Ge harcamaları iki kattan fazla artmıştır. Bu sorunu gidermek için denenen birçok çözüm yöntemi Ar-Ge projelerinin zayiat oranını artırmıştır. Açık inovasyon hala bekleneni verememektedir.

Yazının Devamı

Yazarlar: Oliver Scheel (A.T. Kearney, Düsseldorf, Partner), Tim Wintermantel (A.T. Kearney, Düsseldorf, Consultant), Jim O'Keefe (A.T. Kearney, Chicago, Consultant)

İnovasyon: İyi Günde ve Kötü Günde Güvenilir bir Bahis

Geçtiğimiz on yıl boyunca A.T. Kearney Best Inovator programı Avrupa'daki inovatif şirketleri incelemiştir. Sonuç olarak İnovasyon liderlerinin sadece hisse fiyatlarında değil gelirde ve gelirin büyüme hızında da diğer şirketler önde olduğu görülmüştür. "Best Inovator" seçilen şirketlerin ortak özelliği, konsept fazından pazara sürmeye kadar olan tüm aşamalarda inovasyon için gerekli yetkinliklerini geliştirmeleridir. Başarılı şirketler, bu sayede, inovatif fikirleri inceleyip seçilen fikirleri uygulamaya geçirebilmektedir.

Yazının Devamı

Yazarlar: Kai Engel (A.T. Kearney, Düsseldorf, Partner), Jochen Graff (A.T. Kearney, Düsseldorf, Principal), Harris Ng (A.T. Kearney, Detroit, Principal), Charles Perrard (A.T. Kearney, Paris, Principal)

Tamamen Farklı(laştırılımış) bir Müşteri Deneyimi Nasıl Oluşturulabilir

Telekom, altyapı hizmetleri ve sigorta şirketleri, pazarlarının metalaşması, doygunluğa ulaşması ve daha fazla düzenlemeye tabi olmasıyla köşeye sıkışmaktalar. Bu zorlukların üstesinden gelmek ve tekrar büyümeyi sağlamak için müşteriler ile yaratıcı yöntemler ile tekrar bağlanmak gerekmekte.

Yazının Devamı

Yazarlar: Jan-Piet Nelissen (A.T. Kearney, Amsterdam, Partner), Ettore Pastore (A.T. Kearney, Milan, Partner), Volker Lang (MP3rove, Munich, Partner), Reuben Chaudhury (A.T. Kearney, New York, Partner)

Başarılı inovasyon temel adımlardan geçer

A.T. Kearney'nin yaptığı bir takım çalışma sonucu görülmüştür ki, günümüz dünyasının liderleri inovasyon süreçlerinde fikirlerin üretildiği, değerlendirildiği ve stratejilerin geliştirildiği temel aşamalara, rakiplerine kıyasla üç kat daha fazla önem vermektedirler.

Yazının Devamı

Yazarlar: Mike Hales (A.T. Kearney, Chicago, Partner), Joe Reifel (A.T. Kearney, Chicago, Partner), Sumit Chandra (MP3rove, Atlanta, Partner), Pushkin Pant (AA.T. Kearney, Chicago, Principal)